Prosinec 2010

Dvacet a deset

31. prosince 2010 v 11:46 | Slivka |  Ze života
haha
Všude se bilancuje.. Takže než se osprchuju, přelakuju nehty, převleču se a zavezu si věci na spaní k muži, abychom mohli oslavit poslední rok v roce, budu bilancovat taky..

První čísla.. Stihla jsem napsat 96 článku i s tímhle.. Viděla jsem 116 dílů Bones, 123 dílů HIMYM a 153 dílů Gilmorek (všechny serie dohromady..) .. Byla jsem 1 den v Paříži a 5 dnů v Anglii.. Dospěla jsem do magického věku 18ti let.. Byla jsem 2-krát nemocná.. Pokud jsem to dobře spočítala byla jsem 7-krát v kině.. Navštívila jsem 2 výstavy, 2 koncerty a 2 festivaly.. Knížek jsem přečetla dost.. Koupila jsem si 3 kabelky..

A obecně? Myslím, že tenhle rok nebyl zas tak špatný.. Nejlepší film byl jednoznačně Harry Potter a relikvie smrti: část první.. První místo v seriálech si u mě stále drží Bones.. Co se knih týče, kromě toho, že asi celý život budu průběžně stále číst Harryho, mě letos nejvíce zaujali Andělé a Démoni.. V hudbě je to složitější, protože jsem objevila více skvělých skupin a našla jsem si znovu cestu k těm starším..

Hodilo by se napsat i pár řádků o Vánocích..  Proběhly relativně v klidu, ale samotný večer uběhl rychle.. Nervla jsem se s příliž složitou Nokii C6, kterou jsem našla pod stromečkem, ale už jsme kamarádky.. Největší radost mi asi udělal Ijáček s odepínatelným ocasem od muže a knížka HP- filmová kouzla.. Forbidden Rose od Avril voní skvěle a budík, který mě bude budit světlem a zpěvem ptactva jsem zatím nerozjela.. Čepice a rukavice koupené před měsícem mě konečně hřejou a vypadají vážně skvěle.. Mimo jiné se ukázalo, že se muž musí domlouvat s našima a s bráchou co kupovat, protože jsem od něj a bráchy dostala stejnou ovečku od ovečky Shaun.. A v roce 2011 prý budu ještě krásnější, protože jsem dostala tablety pro zdravější vlasy a nehty, na kterých to dostlova stojí napsáno :D

A čím to bilancovní ukončit? Přeju vám Silvestra, kterého prožijete podle svých představ a zítra nemějte kocovinu.. A těch následujících 365 dnů prožijte s pozitivním pohledem na Svět, protože nic není tak černé, jak se zdá :)

Harry Potter World

31. prosince 2010 v 10:29 | Slivka |  Šatník
 Spokojenost: 95%
Poznámka: Ten starý tu moc dlouho nepobyl, ale byl Vánoční a už se blíží Nový rok.. A ten bude ve znamení posledního filmu o Harrym takže taková lehká symbolika :) líbilo se mi ještě jedno pozadí, ale tohle je více zimní..


Šťastné a Veselé

24. prosince 2010 v 11:31 | Slivka |  Ze života
Užijte si dnešek.. Pořádně se najeste a at vám udělá Ježíšek radost vším, co dostanete!!

X-mas

23. prosince 2010 v 19:33 | Slivka |  Šatník

Spokojenost: 75%
Poznámka: Nemyslela jsem si, že s Vánočním designem budou takové problémy.. ale nějak jsem ho dotvořila a stejně tu bude jenom tři dny.. 

5 dnů

19. prosince 2010 v 22:36 | Slivka |  Ze života
winter
Za týden už to bude za náma.. to je pesimistický pohled na věc.. Optimistický? Už jenom 5 dnů! Za pět dnů budeme mít všichni plné žaludky tím nejlepším jídlem, budeme se kochat dárky a dívat se na televizi, ve které poběží bůhví-co.. V mém případě jak se stává zvykem, budu číst knížku, kterou dostanu :)

V pátek jsme byli s mužem v Ostravě.. První na demostraci za čistý vzduch, na které jsem celkem dost vymrzla, ale naštěstí netrvala dlouho.. Hlavní důvod mé návštěvy tohohle úžasného města byl ale vánoční trh na náměstí a s ním spojené nákupy.. Za úkol jsem měla koupit mamce ještě jeden dárek od tatíka.. Posledních 5 let je totiž kupuju za něj, protože je to tak lepší :) Už jsem měla koupený kvetoucí čaj, tak jsem jako vždy dokoupila knížky.. Pokání a Pýchu a přemlouvání.. Mám takový hloupý zvyk.. Většinou si žádný nápis nepřečtu pořádně a tak z 10% se mi to vymstí.. Já blbá jsem si až do dneška  myslela, že jsem koupila Pýchu a předsudek :D ano smějte se mi :D ale nevadí, klasika jako klasika a pořád lepší Austen, než nějaká sračka, kterou ji kupuju pořád :) Taky se mi podařilo koupit vtipný a levný dárek.. Narazili jsme na knihu "Mluvíme s počítačem česky" za 20 korun :D mamka je totiž naprosto levá, co se jakékoliv techniky týče.. Taky jsem si zašla do KFC, protože je hřích jít kolem a nestavit se :) Celou akci jsme zakončili finským punčem, který byl naproto famózní.. Chvilku jsem se pokochala oslíkem u jesliček (nikdy bych nevěřila, že to řeknu, ale osel je naprosto krásné zvíře.. hlavně ten šedý a chlupatý v Ostravě na náměstí.. kdo máte možnost,  určitě se na něj zajděte podívat..) a jelo se domů..

Včera jsem dopoledne zajela do města koupit taťkovi kávu do toho frenchpressu a paní prodavačka byla tak milá, že mi totálně zvedla náladu a asi si tam někdy zajdu pro čaj nebo pro další kávu, až dojede tahle.. Pak se mi vrátil bratr z Alp, myslím, že se měl dobře a jsem za něho ráda.. Usmažila jsem mu jeho milovaný smažák a upekla hranolky a přijel muž.. Dodělali jsme korekturu seminárky, napsali úvod, závěr, nervli se s číslování a následně večer já sama v tichosti s generování obsahu a konečně jsem došla ke zdárnému konci :) Koukli jsme taky na pár dílů House a stihly tam být všechny typické příznaky- zvracení krve, krvácení z jakéhokoliv otvru (ucha, močové trubice a nosu) šok doprovázený strašidelným třesem i klasický infark a zástava dýchání (ta mám pocit byla ve všech dilech:D) ale jinak je to skvělý seriál.. a shodli jsme se, že 6. řada je asi nejlepší.. Dneska jsem balila dárky a snažila se číst Petra a Lucii.. A taky jsme konečně upekly perníčky..

Zítra jdu do školy na devět.. Čeká mě pět hodin a tři testy.. Naštěstí mám pocit, že to nebude zas taková hrůza.. A vlastně to bude poslední učící se den v roce :) V úterý máme akademii a ve středu třídní besídku (a mám krásně na deset :)) Taky jsme se předběžně dohodly s holkama, že si uděláme předvánoční večírek s punčem :) Ve čtvrtek dopoledne pouklízím a odpoledne si uděláme s mužem předVánoce.. a v pátek už je to tady zas :) Trošku se bojím, co dostanu, ale snad mě Ježíšek potěší a budu mít radost..

Snow

15. prosince 2010 v 21:59 | Slivka |  Šatník

Spokojenost: 95%
Poznámka: Designe s Dobbym byl úchvatný, ale už asi týden jsem chtěla udělat něco zimního.. Je to čisté a líbí se mi to.. A mám pocit, že se tady možná zase začně něco dít, protože během dneška je to už třetí článek a chytá se mě psací nálada :)

Let it snow

15. prosince 2010 v 21:34 | Slivka |  Ze života
peace
Vždycky jsem měla ráda sníh.. Ale letos zbožňuju celou zimu.. Už se umím pořádně oblíknout, takže mi není zima a konečně si všímám jak úžasně se sníh třpytí ve světle pouličních lamp, nejenom sluníčka.. Prostě jdu po ulici a usmívám se :) Další důvod k dobré náladě je, že se vedení školy asi umoudřilo a dalo nám předčasný vánoční dárek, tenhle týden jsem už dvakrát měla na devět, dneska jsem dokonce strávila ve škole pouze dvě hodiny a tělocvik a zítra máme na deset s tím, že mám zase tři hodiny a jednu z toho je zkouška sboru na akademii :) a největší dárek? onemocněla nám francouzštinářka :) Jediné co mě ještě straší je seminárka do ZSV, ale už se pomalu blížím ke zdárnému konci, takže v pondělí na konečný termín ji snad odevzdám :)

Vánoce se kvapem blíží a já se opravdu nemůžu dočkat co dostanu.. Stále doufám v mobil, ale když nebude asi se mi svět nezbortí :) Dneska jsem si znovu uvědomila co by jsem si přála, kdyby jsem měla neomezený rozpočet a hlavně možnosti.. Mainské mývalí koťátko.. Kdyby nebyly ty peníze tak by stačilo obyčejné.. Ale tatík i když kočky má rád, do bytu ji nechce.. A přitom je kočka naprosto ideální domácí zvířatko(i do bytu).. Ven nepotřebuje a mazlit se s ní většinou můžete o sto šet.. Ale až budu velká tak si těch sedm tisíc naštřím a tu Mainskou si prostě koupím :)

Taky jsem zjistila, že mě čeká hudební rok 2011.. V březnu konečně vyjde Avril CD.. Na konci dubna mě s mužem čeká koncert Children of Bodom.. O prázdninách MoR.. A někdy během roku nás snad čeká turné Kabátů, takže třetí hudební akce minimálně.. ale jak už to tak bývá,  když už je alespon jeden koncert, tak během roku jich je daleko víc.. Tajně budu snít o Ironech nebo ještě víc o Foo Fighters.. Těch se ale dočkám spíše rok následující.. Ale stejně je chci jednou vidět..Harry Potter a Relikvie Smrti (část po pauze)

15. prosince 2010 v 15:05 | Slivka |  Umí se i zamyslet
V rozepsaných to leží asi měsíc a já jsem nebyla schopná dokončit poslední odstavec..