Červen 2010

Dva měsíce sladkého nicnedělaní :)

30. června 2010 v 9:17 | Slivka |  Ze života
road
před půlhodinou jsem se vrátila domů s tím cárem papíru :) naši tu 4 z frániny přešli milým mlčením, protože ví jak to všechno bylo.. sice na to mám taky podíl, ale upřímě řečeno, jak debil píšu celý rok deníky, aby mi dala lepší známku a ona udělá tohle.. a ještě mě chválí do nebe jaká jsem šikovná.. snad si najde chlapa, jinak to s ní bude k nevydržení.. mamina řekla, že jinak to vypadá hezky (dvě trojky a jedničky, jinak dvojky) a at si to příští rok nezkazím.. s tatíkem jsme řešili mé budoucí povolání.. :)

teď budu sedět tady a počkám do 12 hodin, kdy možná půjdu s našima na oběd.. a asi napíšu miláčkovi at se staví :) pak zajdeme koupit vodku a džus.. vrátím se pro věci a vodnici a namíříme si to směr autobusák na dluoho plánovanou čučo párty :D jelikož si dneska odbudu první noc u muže, tak nechci smrdět, takže jsem zvolila lepší variantu a čučo vynechám :D

a jinak? užijte si prázdniny :) já budu určitě psát (doufám) takže nebudu vypisovat co se chystám dělat už ted, protože jediné jisté je, že pojedeme na Masters of Rock a že budu jako každý rok vydělávat na brigádě u našich :) mám motivaci v notebooku, takže mi držte palce at vydělám co njevíc :)

Londýn

27. června 2010 v 12:56 | Slivka |  Ze života
london
tak konečně jsem se dokopala k napsání něčeho o dvou dnech v Londýně.. neslibuju ale že to bude nějak zajímavé

rodinu jsme měly s holkama úžasnou.. byly jsme totiž spojeny ještě s jednou dvojicí- Katkou a Hankou.. rodina to ale nebyla.. byla to samotná paní.. Linda.. úža návrhařka dekoračních látek :) a ten dům.. prostě úžasný..

nějak už si nepamatuju kde jsme všude byli.. ale všechno bylo hezké.. ale bohužel jsem měla málo peněz :( ale koupila jsem si ELLE :) dárky pro ostatní se taky setkaly s úspěchem, takže tak :) pak si pamatuju, že jsme rozesmáli takového toho týmka s vysokou čepicí :) a že je to konzervativní země jak cyp.. ale to pivo jsme získali :D

Londýn je fajn.. ale Paříž je Paříž.. a už vážně nevím co psát.. .. ..

Summer Love

23. června 2010 v 18:05 | Slivka |  Šatník

Spokojenost: 90%
Poznámka: chtěla jsem něco letního.. starosti se školou jsou u konce.. a ten obrázek, je moje srdcová záležitost :)

Poslední dny..

20. června 2010 v 22:18 | Slivka |  Ze života
kristen
poslední část o zájezdu dopíšu později.. ted podám hlášení o každodenních starostech.. ve škole se pomalu uzavírají známky.. to shrnu až tak ke konci týdne ted se nechci nervovat, ale nedopadne to nejhůř..právě poslouchám Lady Gagu.. dokonalost.. sice jsem na tvrdší, ale ona dostane všechny.. včetně mého muže milovaného.. a to je co říct..

v pátek byla rozlučka se spolužačkou co nám odjede na rok do Ameriky.. já bych nemohla jet.. bylo to fajn.. dala jsem si dva velké panáky vodky s džusem a bylo mi fajn :) pak se stala nehoda ve vířivce, ale snad je všechno v pohodě.. o půl dvanácté jsme zavolaly s aličkou, emmou a simčou odvoz (muže) a ten nás zavezl k ali domů.. šly jsme spát o půl druhé.. krásně jsme si popovídaly.. miluju tyhle holčičí žvásty.. vstaly jsme o půl desáté a před dvanáctou jsem dorazila domů..

pak den s mužem.. na té akci mě kousl komár.. nateklo mi to do obřích rozměrů.. a červenalo to.. a bolelo to.. a nakonec se to zahřívalo.. muž má ale na(ne)štěstí alergii na hmyz, takže mi dal prášky proti alergii i proti zánětu a sklidnilo se to:) akorát že se mi chtělo spát.. takže jsem se neustále přemlouvala at otevřu oči.. nakonec mě to ale přemohlo a na půl hodky jsem usla.. pomohlo to..

dneska jsme šli do kina.. na Český mír.. přišli jsme jsme jenom 4.. takže z toho bylo prd.. takže jsme se u nás podívali na Simsny a na M*A*S*H.. taky jsem zase začala sledovat HIMYM.. dokonalost.. a v pátek před akci jsme byly s ali v Takku a New Yorkeru.. v Takku úúúžasná taška a šaty.. v NYer hodinky, bundička, triko, šortky, šaty a prostě všechno.. potřebuju tak 2000-2500 :D mamííí, tatí.. :D

York a Cambridge

20. června 2010 v 12:40 | Slivka |  Ze života
budka
Třeba se mi podaří shrnout i ta anglická část zájezdu.. ta podstatně větší část..
Přespali jsme ještě ve Francii ve formuli (motel) a ráno jsme se vydali do Calais na trajekt.. Cesta trvala chvíli a najednou jsme vyjeli na opačnou cestu a s každým pohledem do auta jsem se zděsila protože na straně řidiče většinou nikdo neseděl :D ano.. tohle je Anglie.. Po několika hodinách nastala první zastávka a to Nottingham a Sherwood.. prý místo, kde žil legendární Robin Hood.. a je zde nejstarší hospůdka v Anglii..

měli jsme časový skluz, takže se prohlídka centra Yorku odložila na ráno a odvezli nás na meeting point.. to je místo kde si nás vyzvedla rodina.. s ali jsme měli obrovské štěstí.. vyzvedla nás Alicen, paní kolem 35 let a odvedla nás ke krásné Audině.. sice třídveř takže jsem se pokaždé praštila do hlavy ale co.. vezla nás městem k jejich domu.. vjeli jsme do úžasné čtvrti plné krásných klasických cihlových domů.. dojeli jsme na konec ulice a vystoupily jsme.. fuuu. nádherný baráček.. po představení se manželovi Robovi a dcerce Keille nám ukázali pokoj a vlastní! koupelnu.. úžasné..

miluju anglické domy.. starné i nové.. jsou úžasně cihlové.. další den jsme stihli centrum Yorku- nádhera.. Durham- třetí nejstarší univerzitní město v Británii.. a Whitby.. to mě nadchlo z odpoledne asi nejvíce.. starý rozbořený klášter a hřbitov s nečitelnými náhrobky a žádný nestál rovně.. tenhle hřbitov inspiroval toho týpka co napsal Drákulu :D Whitby je přístavní město, takže jsme se za deště a větru pokochali výhledem asi na metr moře a vrátili se do autobusu, kde naše skupinka naučila jíst celý autobus zalívací polívky :D

další den byl ve znamení cesty do Londýna.. zastávka byla v Lincolnu, byla tam podepsána Magna Charta a navštívili jsme jednu z mnoha gotických katedrál.. miluju gotiku.. odpoledne Cambridge.. univerzitní město jak všichni víme :) dvě hodiny na nákupy.. naštavlo mě že jsem měla málo peněz.. chci se tam vrátit.. ale na druhou stranu jsem udělala nákup svého života.. na trhu jsme narazili na venkovní antikvariát.. ta paní tam měla originální Harry Pottery :D Tajemnou komnatu jsem koupila za 2 libry a Vězně z Azkabanu za 2,5 :D kdybych neměla plný batoh koupila bych i Fénixův řád.. škoda.. (libra je asi 30 korun :)) a pak se jelo na meeting point do Londýna.. ale o tom až příště :)

Paříž a borec Obr :)

17. června 2010 v 21:34 | Slivka |  Ze života
paris
asi by to chtělo nějaký ten článeček o zájezdu.. Den v autobuse uběhl jako voda až na to, že za naší čtveřicí (já, ali, simča a katka) seděli dva prváci.. dva totální loosři.. ne že bych se nad někoho chtěla povyšovat, ale tohle vážně nešlo vydržet.. neustále se o něco vsázeli, neustále hráli nějaké hry na mobilu a notebooku a neustále říkali takové věci, že nechápu jak se dostali na gympl..

z havířova jsme vyjížděli skoro za deště, ale jenom co se ve francii vyhouplo sluníčko nad obzor, bylo jasné, že bude celý den jasno.. shit.. celý den jsme chodili po městě v těch největších vedrech.. no možná nebyly největší, ale pochopte, nám tady téměř dva měsíce pršelo a teplota se nevyhoupla nad 15 stupnu :D padaly hlášky typu " Co je ta velká žlutá koule na tom netypicky modrém nebi" :D nebudu vypisovat co všechno jsme obešli, ale ten základ jsme zvládli.. včetně Eiffelovky :)

taky jsem zapomněla podotknout, že v Brně do autobusu nastoupil náš průvodce.. borec.. borec.. borec.. Petr nějak, už po minutě jsem příjmení nevěděla :D ale má dva metry, dlouhé hnědé vlasy a bradku alá mušketýr :) borec.. neříkali jsme mu jinak než Obr.. borec.. profesorky ho nenáviděly od první chvíle.. pitky.. (nějak ted mluvím sprostě takže se předem omlouvám, za sprostá slova:)) první co jsme o něm od čočky slyšeli bylo "Všimly jste si holky, že si ten průvodce pořád tahá za bradku a vlasy? já jsem mu už říkala at nevypelichá" uááááááááááá.. no bóže každý máme něco.. ale ty tři pipiny ho prostě neměly rády už jenom kvůli tomu vzhledu.. ale zbytek autobusu ho miloval.. kdo byl poblíž s tím si povídal.. borec.. :)

a co jinak dodat k první části o zájezdu? miluju Paříž.. na tom se nic nezmění.. miluju.. a Londýn snad promine, ale Paříž je nejdokonalejší :)

P.S. na loďce jsme měli opilého francouze co nechtěl vystoupit, tak pro něj přijela říční policie :D ná člunu! zááážitek :D

Brzo..

17. června 2010 v 9:08 | Slivka |  Ze života
knihy
o Anglii napíšu brzo.. ale ted není čas.. do zítřka si musím uzavřít češtinu a fráninu.. zítra rozlučka se spolužačkou co nám odjíždí na rok do Ameriky a rozlučka se školním rokem.. snad v neděli dokážu sepsta pár řádků o úžasném zájezdu a ještě lepším obrovi :)

Zítra

2. června 2010 v 22:16 | Slivka |  Ze života
paris
london
tak už zítra.. v 10:30 máme být před školou.. pak nasedneme do busu a jede se.. v pátek máme Paříž.. těším se jako malá.. a pak Anglie.. jupí.. jenom se bojím těch rodin :D ale v Londýně bydlíme u The McCARTNEYs :D kdoví, třeba to bude Paul :D
jinak už mám skoro sbaleno.. ještě třikrát překontroluju jestli mám všechno a můžu vyrazit vstříc osudu :D kecy kecy.. nevím co psát..
hezký týden vám všem v Czech rep. :)