Únor 2010

Nový designe..

28. února 2010 v 11:42 | Slivka |  Ze života
sluníčko svítí a mě se chtělo udělat jarní designe.. líbí se mi.. sice jsem asi půl hodiny vybírala pozadí, ale myslím, že to stálo za to:) uvidím jak dlouho vydrží.. asi se to bude řídit podle počasí.. akorát mě sere to zarovnání popisků na střed.. snad se to vrzo vrátí ke starému..

Prázdniny..

26. února 2010 v 20:36 | Slivka |  Ze života
tak jsme se dočkali i my z okresu Karviná :) ale jak už jsem psala, jsem raději že je máme až teď.. ten čekací týden jsem si zpříjemnila bulačkou na horách.. je to pro mě potupa, ale za letošní sezonu jsem byla poprvé.. ach ano- stydím se za to, ale domluvit se na něčem v této rodině je bohužel dost náročné.. ale zajezdila jsem si parádně.. a možná i přidám oslavný článek o horách :D
letošní prázniny budou asi plné akce.. sice bych si ráda ospočinula, ale nevím jestli k tomu dojde.. chci zajít alespoň dvakrát pomoct našim, strávit víc jak dva dny s mužem, v pátek se chystáme s aLi do Ostravy do kina na Alenku v říši divů a na nákupy, s mamkou chceme dvakrát zajet na hory a taky chci číst a sledovat Bones.. takže moje plány určitě padnou a podaří se tak maximálně polovina z toho..
tak co dál.. včera jsme byli v kině.. na Farmu zvířat.. hmm hmm.. nezklamalo ani neuchvátilo.. hodnotím na 50%.. ale vlastně jsem od tooh nic nečekala, takže pogoda :)
uvažuju, že udělám nový design.. uvidím jak se mi bude chtít.. a hlavně přicházím na to, že už mi zase nejde psát.. chtěla bych psát strašně chytře a čtivě.. ale nějak to teď nejde.. raději už vás nebudu déle trápit..
Avril byla na premiéře Alenky naprosto úchvatná..

Víkend

21. února 2010 v 11:58 | Slivka |  Ze života
už jenom týden ve škole a i na nás se dostane s jarňáskama :) jsem ráda, že je máme až jako přeposlední, protože nemusím nikomu závidět volno :) a taky nebudu muset čekat tak dlouho na další prázdniny :) už jsem v podstatě začala odpočítávat dny do těch letních :D po tomhle týdnu volna si počkám necelý měsíc a budou Velikonoce.. pak nastane plně školní duben a květen, ale na začátku června se budu flákat v Paříži a Londýně a pak už to uběhne hrozně rychle a nastanou ty dva nejkrásnější měsíce v roce :D
už raději přeskočím ke klasickým žvástům.. do knihovny jsem se nedostala :D ale zítra už tam půjdu určitě.. tímhle ti aLi připomínám, ať si vezmeš knížky :D v pátek jsme se mužem vydali na výstavu fotek :) sice jich bylo málo, ale stály za to :) večer nám napsal brácha, ať s ním zajdeme na jedno.. tak jsme šli :D no a včera jsme se strašně akčně dívali na Olympiádu a jedli pizzu.. aLi neboj, byla mražená :D
dneska mám na programu dne odlakovat si nehty a možná se trochu učit.. raději už skončím, protože jak to tak vidím, píšu naprosté bláboly, které jsou naprosto nepodstatné.. raději bych neměla psát nic a ne vás nudit :D ale doufám, že mě za to nepostavíte na pranýř :D
Naprosto jsem propadla Polyvore :)

dny ubíhají..

17. února 2010 v 14:51 | Slivka |  Ze života
Tenhle týden je znovu ve znamení únavy.. a když jsem unavená, je mi špatně.. všechno mě bolí a mám pocit, že jsem nemocná.. nevím čím to zase je.. spím pořád stejně dlouho.. teď možná o hodinu víc.. je pravda, že v neděli jsem šla na kutě až o půl jedné, ale ta hodina spánku méně snad nemůže způsobit pocity chřipky..
Uvažuju nad tím, jestli někdy přes týden nepíšeme vůbec žádný test.. asi jenom na konci školního roku.. nebaví mě to.. momentálně nemám sílu se učit.. nedokážu se přinutit.. ale zatím si nestěžuju, dva testy o kterých jsem věděla snad dopadnou dobře a tu neohlášenou anglinu neřeším.. když to náhodou dopadne dobře budu ledva ráda..
Týden se chystám do knihovny.. zítra už se tam dokopu.. snad.. nemám co číst tak se nudím.. ale na druhou stranu jsem začala sledovat od první serie Bones, takže bych se nudit neměla..


já a Bůh..

15. února 2010 v 17:27 | Slivka |  Umí se i zamyslet
v minulém článku jsem prosila o inspiraci pro článek.. a Duffy mě inspirovala už jenom článkama :) takže tradá: Já a náboženství..
Hned na začátku musím říct, že jsem nevěřící.. nejsem ateista, protože jak mě bratranec upozornil, ateista je ten kdo úplně odmítá jakéhokoliv boha nebo nadpřirozeno (viz tetička Wiki..) já mám prostě na stvoření světa a zázraky vědecký pohled.. občas je mi to líto, ale je to tak.. nedokážu se přesvědčit, že na nějakém mráčku sedí vousatý dědeček(tohle je má představa Boha.) a hlídá nás.. jako jediná z rodiny nejsem pokřtěná.. proč? to je složité.. ale prostě nejsem.. naši toho teď litují, ale bohužel.. stejně si myslím, že o tomhle by si měl rozhodnout každý zvlášť, i když pro toho kdo nevěří to zas taková věda není, prostě ho "polili" vodou.. i kdybych tento obřad jako miminko absolvovala, můj názor by to asi nezměnilo.. mamka s bráchou a asi trochu i tatík věří, ale nechodí me každou neděli do kostela a podobně a to bude asi i důvod mého nevěření.. prostě jsem v tom nevyrůstala.. příklady táhnou..
ale jinak mám k víře vztah kladný.. ve většině případů, kdy mamka vezme babičky do nějakého extra kostela na mši, jdu s nima.. jednou za čas mám ráda tu atmosféru.. najednou pocítím klid a když farář dokáže hezky mluvit, to je zážitek.. většina lidí kolem si z té mše bere jako morální, tak boží podstatu, já jenom morální, ale i tak.. prostě mi to něco dá a nikoho by neubylo, kdyby se občas šel posadit do zadní lavice a zauvažoval nad Světem.. taky nemám ráda lidi jako je jeden náš spolužák.. naprosto a radikálně odsuzuje křesťanství(minimálně) proč? sama to moc nechápu, ale podle mě je to jeho koníčkem a to jsou Vikingové a spol.. prostě mi příjde jako fanatik, který by nejraději podpálil všechny kostely a tečka..
nějaké shrnutí? neodsuzujte věřící lidi, ať už věří v cokoliv.. je to jejich vůle a když je jim nejhůř mají se ke komu obrátit.. a buďme k sobě upřímní, kdo nevěří vůbec v nic? já věřím minimálně v osud.. a kdoví, třeba je za mým výkladem osudu něco nebo někdo nadpřirozený :)

Nechce si mi celý článek znovu pročítát, takže se omlouvám, pokud je nesrozumitelný, skáču od jedné věci k druhé a obsahuje překlepy nebo chyby, ale třeba to ještě později poupravím :)

začínají ZOH :)

12. února 2010 v 18:51 | Slivka |  Ze života
dneska si chystám budíka na 3:00.. nj patřím mezi šílence, co kvůli zahájení Olympi(j)ády nebudou spát.. a ne jenom kvůli zahájení.. jsem zvědavá, kolik českých mistrných výkonů mě donutí vylézt z postele uprostřed noci :) ale jestli to zahájení bude stát za prd, vypínám televizi a pokračuju ve spánku..
ve škole nic zajímavého.. kromě jedničky z frániny.. nj slovíčka to jistí (ale ne vždy) :D
mám hroznou chuť napsat nějaký hrozně inteligentní článěk.. ale bojím se, že to nezvládnu.. za á nemám námět, za bé ani inspiraci k námětu nemám.. jestli někoho zajímá můj názor na cokoliv, napište.. budete má inspirace :)
zítra trávím den s mužem (překvapivě, když je sobota) a tak nějak slavíme toho Valentýna.. teda slavíme.. šetříme peníze, takže já dostanu něco a muž dostane taky něco.. nemůžu zvěřejnit co, protože tu chodí a nebylo by to překvápko :) ale jinak ten den proběhne jako každý jiný.. budeme se válet.. překvapivě.. ale máme v plánu kouknout se na Andělé a démony (na které jsme byli v kině a oběma se to líbilo, takže repete) no a mám ještě stáhnutého Harryho šestku a Vzhůru do oblak.. podívala bych se na všechno.. třeba si jedno dám na dobrou noc :)
Konec dalšího nezajímavého článku..

Minulý čas minulejší než minulý..

10. února 2010 v 15:21 | Slivka |  Ze života
.. tak touhle větou mě dneska pobavila naše angličtinářka :D vysvětlovala nám gramatiku (pochopila jsem ji a sama- potlééésk) a když už nám to říkala asi potřetí, rozhodla se psát na tabuli a vytasila tohle :D občas z ní vypadne něco hodně vtipného.. třeba když někdo překládal článek a řekl, že "se ten člověk stal nemocným" začala se smát a dodala, že ještě chvíli " a stanu se šedivou" :D mám ji ráda, ale bojím se ji.. je to tak.. u zkoušení jenom čekám, kdy na mě hodí ten svůj vražedný pohled a začnu mít v hlavě pusto prázdno.. ale včera jsem dostala z testu za dvě a zatím tu lekci dávám, takže třeba se mi tohle pololetí povede a já budu mít k angličtině vřelejší vztah.. a pomůže tomu i ten zájezd Paříž-Londýn-York.. jak já se těším.. vlastně my.. ale máme tak trochu nervy z té hostitelské rodiny.. au.. ale spočítaly jsem, že s nima budeme asi jenom 10 hodin dohromady, takže mám v duši klid :) pokud se s nima nějak moc nedomluvím, je mi to jedno.. pochybuju, že je ještě někdy uvidím..
a jinak?? zvládla jsem odrecitovat Máj.. znovu jsem závislá na the sims.. dneska jedu za mužem.. dneska mě totálně překvapil profesor s desetiminutovkou z matiky.. zítra píšeme na Národní divadlo.. taky máme na deset, ale ráno zajdu do knihovny, takže se asi nevyspím o nic déle.. z ničeho nic mám na seznamu asi 6 knížek, které si chci přečíst, ale je mi blbé si je všechny rezervovat.. cestou domů jsem uvažovala nad tím, že jsem letos ještě nespadla na ledu, za vteřinu jsem samozřejmě ležela rozpláclá na zemi..všichni mi chválí ponožky.. už asi týden si chci nalakovat nehty a nejsem schopna si vybral, kterým lakem..
a hlavně už zase chci víkend..


pařím sims 2..

7. února 2010 v 18:27 | Slivka |  Ze života
tak jo.. napíšu velice zajímavý článek.. no zajímavý.. mám takový pocit, že moc zajímavě to nevyzní, protože mě asi opouští psací střevo :D tákže.. začnu pátkem.. ve škole znovu krutá nuda.. a nervy ve fyzice, protože profesor je blbec.. ale dejepis (poslední hodina) jsme si ukončili sami o 10 minut dřív :D jak se to stalo? naše paní prof. je divná (slabé slovo) na začátku hodiny příjde s výrazem " já se nerozčílím a budu vás mít ráda" ale jelikož už ji nemá rád vůbec nikdo, do pěti minut se rozčílí a řve.. proč ji nikdo nemá rád a jak se to projevuje? ona neučí.. ona pouze čte z kostky.. zabíjela bych.. mám ráda dějepis.. ale v jejim podání je to hnus.. takže všichni v těch hodinách spí nebo se baví.. no a když nám řekla, že si něco máme nastudovat sami, zvedlo se několik lidí a šli za ní (nevím proč) a zbytek se začal balit, zvedli jsme židle, chvilku jsme počkali a odešli.. za celou dobu nic neřekla a když se prý někoho zeptala jestli to tam ještě pět minut nevydržíme, odpověděli že ne a ona nic nenamítala :D
Po škole jsme šli s holkama poprvé na obědy na hotelovku/obchodku.. náš gympl se stravuje namoji bývalé základce a tam vaří vážně hnusně, takže jsme přešly na školu, kde se učí vařit do restaurací :) hned první oběd stál za to.. špagety.. mňam.. pak jsem šla s aLi k nám odložit si batoh a pak hurá k nim na kolaudaci nového bytečku.. je nádherný.. a aLi má super pokoj.. kolem sedmé mi navrhla jestli tam nechci přespat, takže jsem se dovolila doma a začala akce "co pět minut se přesunout z postele k počítači, protože nevím kde se mi sedí líp :D" ale aby nebyl klid, v devět mi na mobilu naskočilo upozornění na prášek- nejsem si totiž jistá, jestli bych byla schopná každý den si na něho vzpomenout (tady se ukazálo, že ne..) no a já je měla samozřejmě doma.. naštěstí mám hodného bratra a dovezl mi je i s pyžamem a kartáčkem na zuby :) takže jsem nemusela ztresovat, že je nestihnu vzít do dvanácti hodin:D kolem půlnoci jsme šly spát a zdál se mi šílený sen.. že se mi narodily dvojčata :D dva kluci.. a vypadali přesně jako miminka v the sims :D no probuzení jako při noční můře :D ale byli strašně hezcí a roztomilí :)
ráno jsem kolem desáté dorazila domů.. za dvě hodinky se dostavil muž :) takže tady cenzura a nic navíc, protože jsme se jako vždy flákali.. no a dneska jsem proflákala celý den u počítače.. hlavně u sims 2 :) ale musím se pochválit, že dopoledne jsem si udělala úkol do angliny a trochu si přečetla chemi :)
Konec (jsem ráda, že jsem toho zvládla napsat tolik:))


nuda.. a to je asi tak vše..

4. února 2010 v 19:14 | Slivka |  Ze života
Ve škole nic.. Po škole nic.. Doma nic.. Prostě nuda.. Teda něco přece.. už jsem si zašla na poštu pro ty náušnice.. jsou dokonalé..

Testy, testy, testy..

3. února 2010 v 15:32 | Slivka |  Ze života
Včera dva testy, dneska tři.. nechápu co se děje, že na nás jdou takhle zhurta.. ale minimálně jeden test vyšel na 1.. a zrovna čeština.. třeba to je znamení, že budu mít na konci roku něco lepšího než trojku :D no a jinak ani nechci vědět.. zemák a biola menší propadáky.. ale aspon ta matika a chemie lépe než jsem čekala.. sice jsem chtěla o škole přestat, ale tohle si nemůžu odpustit.. jak už jsem zmiňovala máme sice veslelého, ale hloupého profesora na fyziku.. včera se to potvrdilo.. na devátou hodinu polovina třídy odešla a zbytek měl laborky.. zajímavé to bylo.. měli jsme spojit naprosto šílený obvod.. nějak nám to nešlo, druhé skupině taky ne.. profesor si stoupl k nám a asi půl hodiny se to snažil zapojit.. neúspěšně.. na konci se podařilo Mariovi sestavit to bez toho něčeho, na čem byla celá ta laborka postavená :D dneska nám ten problém v hodině prof. vysvětlil.. ale to jsem věděla já.. ten reostat(už vím jak se to jmenuje..) byl asi metr velký a napojili jsme na to takovou tu trochu větší baterku.. asi to nemělo šanci fachčit :D
A co dál? s mužem jsme byli na tom Woodstocku.. bylo to luxusní.. mně se to aspoň líbilo hrozně.. tolik free lidí.. a ty hadry.. hned bych je všechny svlíkla a zásobila si skříň :) a začínáme být kulturní.. chystáme se na výstavu fotek a na Farmu zvířat.. to je asi tak vše přátelé.. tádydádydády dá:)